Co je to SEO?

sfdsad

SEO je zkratka pro Search Engine Optimization, což je v praxi zvyšování množství a kvality provozu na vašich webových stránkách prostřednictvím organických výsledků vyhledávače.

O co jde v SEO?

Abychom pochopili skutečný význam SEO, vysvětlíme si tuto definici níže a podíváme se na jeho části:

  • Kvalita provozu. Můžete přilákat všechny návštěvníky na světě, ale pokud přicházejí na vaše stránky, protože jim Google říká, že jste zdrojem počítačů Apple (jablko), i když nejste skutečným farmářem prodávajícím jablka, nejedná se o kvalitní provoz. Místo toho chcete přilákat návštěvníky, kteří se skutečně zajímají o vaše nabízené produkty.
  • Množství provozu. Jakmile budete mít správné lidi proklikat se z těchto stránek výsledků vyhledávače (SERP – výsledky vyhledávání stránek), větší provoz je lepší.
  • Organické výsledky. Reklamy tvoří významnou část mnoha SERP. Organický provoz je jakýkoli provoz, za který nemusíte platit.
seo-organiceké-vyhledávání
Provoz s organickým vyhledáváním je konkrétně jakýkoli neplacený provoz pocházející ze SERP.

Jak SEO funguje

Můžete uvažovat o vyhledávači jako o webových stránkách, které navštívíte, abyste zadali (nebo vyslovili) otázku do pole a Google, Seznam, Yahoo!, Bing, nebo jakýkoli vyhledávač, který používáte, magicky odpoví s dlouhým seznamem odkazů na webové stránky, které potenciálně odpoví na vaši otázku.

To je pravda. Ale už jste někdy přestali uvažovat, co stojí za těmi magickými seznamy odkazů?

Funguje to takto: Google – Seznam.cz (nebo jakýkoli vyhledávací stroj, který používáte) má prohledávač, který obchází a shromažďuje informace o veškerém obsahu, který může najít na internetu. Prohledávače přinášejí všechny tyto 1s a 0s zpět do vyhledávače, aby vytvořily index. Tento index je pak veden pomocí algoritmu, který se snaží sladit všechna tato data s vaším dotazem.

Do algoritmu vyhledávače jde spousta faktorů a zde je důležitost toho, jak skupina odborníků ohodnotila jejich důležitost:

SEO rank faktory
To je celý SE (vyhledávač) SEO.

Optimalizace může mít mnoho podob. Vše se odvíjí od zajištění toho, aby titulní tagy a meta popisy byly informativní. Měly správnou délku, aby ukazovaly interní odkazy na stránky.

Mohlo by se vám také líbit

O autorovi: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *