SEO pro Youtube videa v roce 2020

seo pro youtube videa 2020

YouTube SEO: Začněte s optimalizací videa

V tomto obsáhlém průvodci se pokusíme vám vysvětlit základy optimalizace SEO pro YouTube. Najdete zde informace jak zvýšit viditelnost a hodnocení vašich videí.

Na základě hodnocení provozu analytického serveru Alexa.com je YouTube druhým nejnavštěvovanějším webem hned po Googlu. Bohužel, mnoho digitálních obchodníků s nimi stále zachází jako s jakýmkoli jiným webem sociálních médií. Úspěch na YouTube však není o zveřejňování obsahu, ale o optimalizaci obsahu – stejně jako na vašem webu.

Je snadné najít videa s miliony zhlédnutí a videa s téměř žádnými, která jsou v podstatě stejná. Rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem se často scvrkává na několik prvků.

Pokud jde o SEO na YouTube, mnoho optimalizačních prací lze zapouzdřit do procesu, který můžete použít pro všechna vaše stará videa. Následně pro každé video, které budete publikovat.

Co potřebujete vědět, pokud chcete, aby se váš obsah na YouTube dostal na první místo podle klíčových slov, na kterých vám záleží.

Základy

Tato část obsahuje základní informace, které musíte pochopit, než se pustíte do taktiky optimalizace YouTube.

Začněte s výzkumem klíčových slov

Vzhledem k tomu, že YouTube je vyhledávací nástroj pro video, měli byste přistupovat k tvorbě obsahu strategickým způsobem, stějně jak je tomu při optimalizaci vašich webových stránek. To znamená provést průzkum klíčových slov a zjistit, o co se vaše publikum zajímá a jak o tom mluví online.

Jak snadné je zahájit brainstorming klíčových slov na YouTube? Stačí přejít na YouTube a začít psát klíčové slovo do vyhledávacího pole. Během psaní získáte oblíbená vyhledávání navržená službou YouTube Suggest, což je funkce automatického doplňování zabudovaná do vyhledávacího pole na YouTube. Můžete to přesunout na jinou úroveň pomocí bezplatného nástroje Ubersuggest, který provede iteraci abecedou pro první písmeno dalšího slova hledané fráze. Nezapomeňte místo výchozího webu vybrat možnost „YouTube“.

Brainstorming klíčových slov je jedna věc, ale pravděpodobně budete muset porovnat klíčová slova navzájem. Tak zjistíte, která z nich jsou vyhledávána častěji.

Návrh klíčových slov Youtube

Sledujte své hodnocení vyhledávání na YouTube

Pravděpodobně sledujete své pozice ve výsledcích vyhledávání Google u řady svých oblíbených klíčových slov, ale děláte to na YouTube? Pokud ne, měli byste! Existuje zde mnoho nástrojů, a to i zdarma. Takže najděte ten, s nímž se budete cítit dobře. Pro sledování svého pokroku při optimalizací videí.

Obsah je král, ale konzistence je královna

Pochopitelně, abyste mohli konkurovat všem ostatním tvůrcům v rychle se rozvíjejícím a agresivním světě YouTube, potřebujete skvělý obsah, který vyniká z davu. Pokud dosáhnete „virálního“ (rychle se šířícího) obsahu je skvělé, ale nezapomeňte, že YouTube není jen o zhlédnutí: Hledejte také vybudování odběratelské základny a navázání dlouhodobých vztahů s diváky.

Jak to dokážete? Vytvářením kvalitního obsahu a jeho pravidelným publikováním. Nepravidelné zveřejňování příspěvků vás bude jen bolet a vyústí v ztrátu odběratelů. Pokud se zavazujete zasílat příspěvky každý den, dbejte na to, že je také každý den vytváříte. Pokud publikujete příspěvek jednou týdně v úterý v 9:00 ráno, nikdy nepřeskočte týden ani nezveřejňujte pozdní video (i když je to jen několik hodin nebo následující den).

Krátké není sladké

Dejte si pozor na agentury a produkční domy, které vám říkají, že lidé na YouTube sledují pouze krátká jedno až dvě minutová videa. Nezapomeňte, že konečným cílem YouTube je soutěžit s televizí, aby mohli účtovat poplatky za televizní reklamu. Hledají kvalitní obsah s delším formátem, který jim umožní zobrazovat více reklam a udržet uživatele na tomto webu déle. Videa, která jsou dlouhá alespoň pět minut, mají obvykle lepší výkon a mají vyšší šanci na hodnocení ve vyhledávání Google.

Klíčovou metrikou, kterou musíte sledovat, je doba sledování – nejen pro každé video, ale celkově pro váš kanál. V ideálním případě byste měli během měsíčního sledování pozorovat, jak se návštěvnost vašeho kanálu neustále zvyšuje.

Síla seznamů skladeb

Seznamy videí jsou na YouTube podhodnocené propagační nástroje. Zatímco většina kanálů vytváří seznamy skladeb podle data, žánrů obsahu, produktů a dalších širokých kategorií, abyste tuto funkci mohli opravdu využít, musíte jít hlouběji.

Pomocí výzkumu klíčových slov zjistěte, co lidé na vašem účtu hledají a vytvořte seznamy skladeb na základě těchto témat. Pokud nemáte mnoho obsahu, můžete dokonce vytvořit seznamy skladeb pomocí videí jiných lidí, která diváky přivedou na vaši stránku kanálu YouTube.

Prvních 48 hodin je kritických

Algoritmy YouTube jsou notoricky neodpustitelné. Když nahrajete nové video, ujistěte se, že jsou připraveny všechny vaše optimalizace (viz níže). Vyjděte branou silní, nebo vůbec ne. Nezveřejňujte video s úmyslem jej optimalizovat někdy později. Pokud YouTube nedokáže získat jasnou představu o tom, o čem vaše video je nebo pokud diváci nechápou váš záměr (pokud jde o dobu sledování a další metriky interakce), utrpí vaše video v hodnocení – a budete těžko získat ztracené pozice zpět.

I když je možné vrátit se a opravit špatně optimalizovaná videa revizí názvů, popisů, značek, miniatur, přepisů atd. (Což podporuji), velká škoda bude již způsobena po uplynutí prvních 48 hodin . Je neuvěřitelně těžké tyto chyby vrátit zpět, jakmile algoritmus vyhodnotí váš obsah jako nehodnotný.

Jak optimalizovat vaše videa

Nyní, když rozumíte základům, je čas začít podnikat další kroky.
Takto můžete optimalizovat svá videa pro úspěch na YouTube.

Nadpis

Název videa by měl být úderný a měl by popadnout uživatele. Nemělo by to být příliš znepokojivé – místo toho by mělo stručně vysvětlit, proč by se uživatel měl obtěžovat sledováním vašeho videa.

Než se rozhodnete pro svůj nadpis, proveďte výzkum klíčových slov (jak je popsáno výše) a poté se podívejte na své konkurenty pro tato klíčová slova. Toto jsou videa, s nimiž se budete potýkat, takže chcete, aby váš nadpis byl stejně dobrý jako jejich a lepší.

Nadpisy hrají velkou roli v hodnocení vašeho videa, proto se ujistěte, že mají alespoň pět slov a obsahují klíčové slovo, které chcete zařadit.

Miniatura

Obrázek miniatury videa je ve skutečnosti důležitější než název, pokud jde o přilákání kliknutí z prohlížeče YouTube. Pro SEO můžete udělat vše ostatní, ale pokud máte nepatrnou miniaturu, nikdo na vaše video neklikne.

Přemýšlejte o tom: Miniatura je jediný obrázek, který lidem dává představu o tom, do čeho hodlá investovat svůj čas sledováním. Pokud to vypadá neprofesionálně nebo nudně, lidé to budou považovat za ztrátu času.

Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, použijte „vlastní miniaturu“, kterou upravíte. Nejlépe tak, aby tento miniaturní obrázek obsahoval grafický text.

Správný příklad:

  • Přizpůsobte si svůj miniaturní obrázek pomocí titulků / zábavné grafiky.
  • Nechte si pořídit profesionální snímky s ohledem na miniaturu. (Poznámka: Jako základ miniatury nemusíte používat rám z videa.)
  • Ať je to zajímavé.
  • Ujistěte se, že je dobře světelně vyvážené

Tato miniaturní video s krémovými koláčky přitahuje pozornost svými vyváženými, jasnými barvami, které nejsou ohromující, vizuálním názvem a pěkně nastavenou fotografií.

Špatný příklad:

  • Mít rušivé logo.
  • Použijte střelené barvy.
  • Necháte mu neprofesionální vzhled.
  • Vytvořte si miniaturu jen z celého textu.

Toto video zdobení miniaturního košíčku není účinný, protože je matoucí. Žena se dívá na někoho mimo obrazovku, ten okamžik vypadá neleštěný a nejsme si zde jisti, co se děje.

Popis

Mnoho lidí udělá chybu, když do popisu napíše pouze několik vět. Toto je vaše šance rozšířit informace o videu pomocí odkazů, výzev k akci a životopisů účinkujících. Pokud chcete, aby lidé klikli na odkaz na váš web, přidejte jej do první věty, ještě před výzvu „Zobrazit více“ „nad záhybem stránky“. Do této první věty také zahrňte nějaký lákavý háček, díky kterému lidé kliknou na „Zobrazit více“ a zobrazí se zbytek popisu vašeho videa.

Když kliknete na „Zobrazit více“ nebo „Zobrazit méně“, podívejte se na tento popis videí kanálu HGTV nad a pod záhybem. Budete-li chtít dlouhý popis, aby uživatelé mohli získat více informací o videu; nebojte se je zahrnout spoustou informací. To vám také poskytne další šanci na zahrnutí relevantních klíčových slov.

Přepis

Přepis videa (tj. Titulky) slouží jako další kopie, která je zvažována v algoritmu hodnocení YouTube. Nespoléhejte se na automatizovaný proces přepisu na YouTube – v tomto přepisu budou zaručeně chyby. Opravte a upravte tento automatizovaný přepis nebo použijte transkripční službu nebo VA (Virtual Assistant) k vytvoření přepisu videa. Pokud tak učiníte, nezapomeňte, že musí být časově označen, aby odpovídal zvukové stopě.

Překlady

Věděli jste, že dokážete zajistit překlady videa do cizího jazyka ve stejném časově známém formátu přepisu? Je to skvělý způsob, jak globalizovat svůj obsah, aniž byste museli přeskupovat svá videa. Umožňuje divákům v cizím jazyce sledovat vaše video s titulky (skryté titulky) a umožňuje vašemu videu hodnotit klíčová slova v tomto cizím jazyce. Můžete například přeložit své video do španělštiny a nahrát přeloženou transkripci.

YouTube vám kromě skrytých titulků umožňuje zahrnout různá metadata do několika jazyků, jako je název, značky a popisy.

Tagy

Tagy nejsou až taková věda. Ujistěte se, že používáte fráze i jednotlivá klíčová slova; pokud se například vaše video týká surfování na Malibu Beach, označte jej pomocí surfování, „Malibu Beach“ a „surfování na Malibu Beach“. Značky nejsou na YouTube ve výchozím nastavení viditelné, ale můžete je zobrazit na YouTube videa používající bezplatné rozšíření vidIQ Chrome. Podívejte se na konkurenci a její nejlepší tagy!

Odkazy

Ujistěte se, že v popisu odkazujete všude tam, kam chcete, aby vaše potenciální fanouškovská základna šla. Všechny vaše sociální kanály, váš web, jiná vaše videa (aby se zvýšila celková sledovanost a získalo více odběratelů) a kdekoli byste mohli chtít posílat diváky. Vyberte svůj nejdůležitější odkaz, který se má zobrazit nad záhybem v popisu. Můžete také propagovat některé z těchto destinací pomocí karet YouTube, čímž plynule přejdeme k dalšímu bodu.

Výzva k akci

Na konci vašeho videa by se měl uživatel prakticky přihlásit k odběru. Dejte jim možnost přihlásit se jedním kliknutím a poté jim sdělte, proč by tak měli učinit. Životní kouč a motivující řečník Marie Forleo je v tom fantastická. Na konci svých videí vydává úhledný malý outro (závěr), například „Pokud se vám toto video líbí a jeho tipy jsou užitečné, přihlaste se!“ Má dokonce malou šipku směřující na tlačítko pro přihlášení.

Odběry vysílají do Googlu velký signál: Pokud se uživatelé přihlásili k odběru kvůli tomuto videu, musí na tom být něco, co stojí za to. Forleo má také videa přehrávaná v oknech na samém konci videa – v takzvané „koncové obrazovce“ -, která vás posílá na další její videa. Je to skvělý způsob, jak získat zhlédnutí zhlédnutí pro vaše další videa, a to vám dává další šanci získat sdílení.

Analytics

Až optimalizujete a nahrajete svá videa, budete chtít sledovat a analyzovat jejich výkon.

YouTube Analytics

YouTube Analytics je k dispozici na stránce youtube.com/analytics. YouTube Analytics je skvělá pro získání všech informací o tom, kdo sleduje vaše videa. Některé příklady dat, které můžete najít, jsou zdroje provozu, demografické údaje a jaké procento vašich sledujících odběratelů. To vám umožní zjistit, kam zaměřit vaši energii a zdroje. Sleduje vás velký počet odběratelů vašich diváků? Nejspíše vytváříte obsah, který jim vyhovuje.

Rovněž budete chtít kombinovat YouTube Analytics s Google Analytics, což vám umožní přístup k dalším funkcím. Chcete-li zobrazit aktivitu na stránce kanálu v Google Analytics, jednoduše přidejte kód pro vložení Google Analytics.

Převod předplatitele je klíčový

Na YouTube je spousta metrik, ale jednou z klíčových metrik, kterou můžete sledovat, je konverze odběratelů. Pokud je vaším cílem vybudovat publikum, budete chtít vědět, která videa jsou tak přesvědčivá, že přesvědčují diváka, aby klik na „odebírat“. Naštěstí vám YouTube Analytics nyní přesně ukáže, z kterého videa odběratel přišel. Použijte tento přehled a poskytněte svému publiku více toho, co si přejí.

Analytické nástroje třetích stran

Možná budete potřebovat více dat, než mohou poskytnout YouTube Analytics a Google Analytics. Existuje celá řada nástrojů, bezplatných i placených, které mohou poskytnout hlubší přehled o metrikách výkonu YouTube, jako jsou hodnocení, počet zhlédnutí, komentáře, hodnocení Líbí se, nelíbí, odpovědi na videa a oblíbené položky. Tento druh dat vám může pomoci lépe optimalizovat váš videoobsah a také informovat o strategiích vytváření a distribuce obsahu. (Například možná zjistíte, že o víkendech dochází k nejvyššímu počtu zhlédnutí, takže se rozhodnete o víkendech zveřejnit další video, abyste získali více diváků.)

Krok za krokem

Nejprve si na svém kanálu zkomplikujte všechna stávající videa na YouTube. I když je zde máte delší čas. Věnujte čas vyčištění jejich vzhledu, využijte několik nástrojů YouTube, stejně jako několik nástrojů třetích stran, a zajistěte lepší zážitek pro diváky. I tímto zásahem můžete později vidět zlepšení výkonu vašeho kanálu.

Poté si vytvořte nový pracovní postup pro nová videa, která se chystáte publikovat, včetně všech těchto nástrojů a tipů.

Pokud máte vážný zájem o získání více zhlédnutí, odběratelů a hodnocení YouTube, je nutné investovat čas do SEO optimalizace videí. Začněte odškrtávat všechny políčka úspěšných kroků na YouTube a jste na dobré cestě!

Autor:Stephan Spencer – Překlad: Seoreality.cz

Mohlo by se vám také líbit

O autorovi: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *